Puchar Świata w narciarstwie alpejskim - Lake Louise, wyniki zjazdu kobiet. Ester Ledecka poza zasięgiem

07/12/2019, 06:40 GMT+1

Niespodzianka, nie pierwsza w jej karierze. Czeszka Ester Ledecka wygrała w kanadyjskim Lake Louise zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Kolejne miejsca na podium zajęły Szwajcarka Corine Sutter i Austriaczka Stephanie Venier.

Sensację Czeszka sprawiła w Pjongczangu w 2018 roku, gdy oprócz triumfu w jej koronnym snowboardowym slalomie gigancie równoległym po złoto olimpijskie sięgnęła również w alpejskim supergigancie. Stała się tym samym pierwszą kobietą w historii, która na jednych zimowych igrzyskach wywalczyła dwa tytuły w różnych dyscyplinach.

Ledecka bez dyskusji

Później Ledeckiej już tak dobrze na nartach nie szło. Bez powodzenia startowała w mistrzostwach świata, sukcesów nie odnosiła też w Pucharze Świata. W piątek wróciła na szczyt i to w królewskim zjeździe. Po raz pierwszy stanęła na podium pucharowych zawodów i to od razu na najwyższym stopniu. Jej dominacja nie podlegała dyskusji - Sutter pokonała aż o 0,35 s, a Venier o 0,45.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymała dziesiąta w piątkowym zjeździe Amerykanka Mikaela Shiffrin.

Zawody w Lake Louise odbywały się w gęsto padającym śniegu. Z tego powodu zostały opóźnione o godzinę. W sobotę alpejki czeka kolejny zjazd.