Puchar Świata w narciarstwie alpejskim 2022/23: supergigant kobiet w St. Anton - wyniki i relacja

14/01/2023, 13:44 GMT+1

Supergigant kobiet w St. Anton, który zastąpił wcześniej planowany zjazd, padł łupem Włoszki Federiki Brignone. Druga była Szwajcarka Joana Haehlen, a trzecia jej rodaczka Lara Gut-Behrami.

Federica Brignone ma 21 wygranych w Pucharze Świata

Zjazd został odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie udało się bowiem przeprowadzić treningu, co jest wymagane przepisami FIS.
Drugie miejsce ze stratą 0,54 s do Brignone zajęła Szwajcarka Joana Haehlen, a trzecie jej rodaczka Lara Gut-Behrami - strata 0,66 s. Polki nie startowały.
Sobotni przejazd zawodniczki rozpoczynały na starcie rezerwowym, gdyż wyżej na stoku zalegała zbyt gruba pokrywa śniegu i organizatorzy nie zdołali jej usunąć.
W St. Anton nie startowała liderka klasyfikacji generalnej alpejskiego PŚ Amerykanka Mikaela Shiffrin, która specjalizuje się w konkurencjach technicznych.

Oczko Włoszki

32-letnia Brignone odniosła 21. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.
Po trzech supergigantach, jakie rozegrano w sezonie, liderką jest nadal Włoszka Elena Curtoni, która w sobotę zajęła 13. lokatę ze stratą 1.35 do triumfatorki. W klasyfikacji generalnej nadal zdecydowanie prowadzi Shiffrin.
Przejazdu nie ukończyły m.in. Austriaczka Nina Ortlieb, Włoszka Sofia Goggia, Słowenka Ilka Stuhec oraz Szwajcarka Michelle Gisin.