Puchar Świata w narciarstwie alpejskim 2022/23. Levi. Mikeala Shiffrin wygrała slalom

19/11/2022, 14:05 GMT+1

75. triumf Mikaeli Shiffrin w zawodach Pucharu Świata stał się faktem. W sobotę Amerykanka wygrała slalom w Levi. Drugie miejsce zajęła Szwedka Anna Swenn-Larsson, a trzecia była Słowaczka Petra Vlhova. Jedyna reprezentantka Polski Magdalena Łuczak nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Mikaela Shiffrin wygrała slalom w Levi

Na półmetku broniąca Kryształowej Kuli Shiffrin zajmowała trzecie miejsce i miała ponad pół sekundy straty do prowadzącej Leny Duerr. Niemka była jednak zdecydowanie wolniejsza w drugim przejeździe i spadła na czwarte miejsce.

Shiffrin po raz 75.

Łączny wynik Amerykanki był o 0,16 s lepszy od czasu Swenn-Larsson oraz o 0,20 od najlepszej w klasyfikacji tej konkurencji poprzedniej zimy Vlhovej. To 75. w karierze zwycięstwo Shiffrin w PŚ, co daje jej trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów tej dyscypliny.
Od początku sezonu z powodu złych warunków pogodowych nie odbyło się już sześć zawodów. Na inaugurację w Soelden udało się rozegrać tylko slalom gigant mężczyzn, a później odwołano rundy PŚ w Zermatt-Cervinii oraz Lech/Zuers.
Klasyfikacja zawodników z największą liczbą zwycięstw w alpejskim PŚ - kobiety i mężczyźni: