Puchar Świata w narciarstwie alpejskim 2022/2023. Wyniki i relacja ze zjazdu mężczyzn w Wengen

14/01/2023, 14:37 GMT+1

Aleksander Aamodt Kilde triumfował w sobotnim zjeździe alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Wengen. Dla wicelidera klasyfikacji generalnej było to drugie zwycięstwo w odstępie kilkudziesięciu godzin, bo w piątek był najlepszy na trasie supergiganta. Liderem cyklu pozostał reprezentant gospodarzy Marco Odermatt.

Kilde uzyskał czas 1.44,14. Norweg odniósł tym samym 19. pucharowe zwycięstwo w karierze, a już szóste w tym sezonie.
Drugie miejsce zajął lider PŚ Odermatt tracąc 0,88 s, a trzecie Włoch Mattia Casse - strata 1,01, który w wieku 32 lat po raz drugi w karierze stanął na pucharowym podium.

Trasa skrócona ze względów bezpieczeństwa

Ze względu na zbyt silny wiatr trasa zjazdu w jej górnej części została skrócona i zamiast 4,5 km zawodnicy mieli do przejechania nieco ponad 3 kilometry.
W klasyfikacji generalnej broniący Kryształowej Kuli Odermatt wyprzedza Kildego o 340 punktów.
W sobotę po raz ostatni na Lauberhorn wystartował mistrz świata Beat Feuz i zajął piąte miejsce ze stratą 1.25 do zwycięzcy. Szwajcar już wcześniej zapowiedział, że po tegorocznym sezonie zakończy karierę sportową.
W niedzielę w Wengen odbędzie się slalom.