Puchar Świata w narciarstwie alpejskim 2021/22: supergigant kobiet w Zauchensee - wyniki i relacja

16/01/2022, 12:50 GMT+1

Włoska narciarka alpejska Federica Brignone wygrała w austriackim Zauchensee zaliczane do Pucharu Świata zawody w supergigancie. Najlepszy w karierze występ w tej konkurencji zaliczyła Maryna Gąsienica-Daniel. Polka zajęła 25. miejsce.

Federica Brignone wygrała w Zauchensee zawody w supergigancie

Brignone na trasie w Zauchensee wyprzedziła o 0,04 s Szwajcarkę Corinne Sutter i o 0,17 s reprezentującą gospodarzy Ariane Raedler.
Najlepsza w tym sezonie w tej konkurencji Sofia Goggia była dopiero 19. Utrzymała jednak prowadzenie w rywalizacji o małą Kryształową Kulę w supergigancie, choć jej przewaga nad triumfującą w Austrii rodaczką stopniała do zaledwie pięciu punktów.

Gąsienica-Daniel powiększyła dorobek

Trasa w Zauchensee sprzyjała Gąsienicy-Daniel. Specjalizująca się w slalomie gigancie Polka w supergigancie wywalczyła dotąd w bieżącym sezonie tylko dwa punkty. W Austrii powiększyła ten dorobek o kolejnych sześć oczek. Po dobrej jeździe polska alpejka została sklasyfikowana na 25. miejscu, tracąc do zwyciężczyni zawodów 1,70 s.
Był to najlepszy z dotychczasowych występów zakopianki w konkurencji szybkościowej w Pucharze Świata. Przed rokiem w St. Anton była 27. Podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu zawody w supergigancie ukończyła na 26. miejscu.
Dzięki wywalczonym w Zauchensee punktom Gąsienica-Daniel awansowała o jedną pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po niedzielnym występie zajmuje 33. miejsce.