Puchar Świata w Kronplatz 2023. Wyniki i relacja z środowego slalomu giganta - Narciarstwo alpejskie

25/01/2023, 15:25 GMT+1

Mikaela Shiffrin odniosła 84. zwycięstwo w alpejskim Pucharze Świata. W środę Amerykanka, drugi dzień z rzędu, była najszybsza na trasie slalomu giganta we włoskim Kronplatz. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu, a Magdalena Łuczak nie awansowała do drugiego.

Shiffrin wyprzedziła łącznie o 0,82 s Norweżkę Ragnhild Mowinckel oraz o 1,19 Szwedkę Sarę Hector.

Shiffrin coraz bliżej Stenmarka

Amerykanka wygrała z większą różnicą niż dzień wcześniej w tej samej konkurencji (0,45 s). Od środy jest samodzielną liderką wśród kobiet pod względem zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, a od absolutnego rekordu Szweda Ingemara Stenmarka dzielą ją tylko dwa triumfy.
- Nie stawiam sobie celów, jeśli chodzi o zwycięstwa w Pucharze Świata. Nie nakładam na siebie presji - powiedziała w rozmowie z Eurosportem.
27-letnia narciarka z Kolorado zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ, pewnie zmierzając po piątą Kryształową Kulę. Jest liderką także punktacji slalomu giganta.

Pech Polek

Gąsienica-Daniel, siódma we wtorek, w pierwszym przejeździe nie zmieściła się w bramce w dolnej części trasy. Do tego momentu jechała bardzo dobrze, tracąc do Shiffrin niespełna pół sekundy, a w przedostatnim sektorze była nawet szybsza od Amerykanki.
Startująca z numerem 48 Łuczak zajęła 41. miejsce, tracąc do triumfatorki 3,39 s, i nie awansowała do drugiego przejazdu z udziałem 30 najlepszych zawodniczek.