Puchar Świata w Hochfilzen: wyniki i relacja biegu na dochodzenie na 10 km kobiet - biathlon

19/12/2020, 15:21 GMT+1

Tiril Eckhoff zwyciężyła w sobotę bieg na dochodzenie na 10 km w Hochfilzen, zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata. Dla Norweżki był to drugi triumf z rzędu. Nawyżej z Polek uplasowała się Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 30. miejsce. To jej najlepszy rezultat w bieżącym sezonie.

Tiril Eckhoff

W piątkowym sprincie całe podium zajęły Norweżki, ale dzień później pozostała na nim tylko Eckhoff. Musiała przebiec jedną karną rundę, ale ani na chwilę nie straciła prowadzenia i odniosła trzecie pucharowe zwycięstwo w sezonie. Na mecie wyprzedziła pierwszą z sióstr Oeberg o 22,5 s, a drugą o 27,6 s. Obie Szwedki zaliczyły po dwie pomyłki na strzelnicy.

Awans Polki

Słabszy dzień zaliczyła Marte Olsbu Roeiseland. Trzecia w sprincie Norweżka, która spudłowała aż czterokrotnie, została sklasyfikowana na siódmej pozycji. Mimo to zachowała prowadzenie w klasyfikacji generalnej, ale jej przewaga nad Hanną Oeberg stopniała do zaledwie czterech punktów. Trzecia w niej jest Dzinara Alimbiekawa. Białorusinka w piątek była 31., ale w biegu na dochodzenie awansowała aż o 20 miejsc.
O pięć pozycji poprawiła się Hojnisz-Staręga, która w sobotę biegła dwie karne rundy, a do triumfatorki straciła ponad 2,5 minuty. To najlepsza lokata 29-letniej zawodniczki w tym sezonie (nie licząc 13. pozycji sztafety).
Druga Polka w stawce - Kinga Zbylut - została sklasyfikowana na 53. lokacie. Biegała sześć karnych rund i na mecie miała ponad 5 min. straty do Eckhoff.
Na niedzielę planowane są biegi ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn - bez udziału Biało-Czerwonych.
Cały sezon biathlonowego Pucharu Świata w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.