Puchar Świata w biegach narciarskich 2022/23. Ruka. Ebba Andersson wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną

26/11/2022, 14:14 GMT+1

Szwedka Ebba Andersson wygrała w Ruce bieg na 10 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata. Na 40. miejscu uplasowała się Izabela Marcisz.

Ebba Andersson wygrała bieg na 10 km w Ruce

Druga ze stratą 5,7 s była jej rodaczka Frida Karlsson, a trzecia Niemka Katharina Hennig, wolniejsza od Andersson o 13,3 s.
Słabo spisały się dwie Polki, które wzięły udział w rywalizacji. Marcisz straciła do triumfatorki 2.03,4 i zajęła 40. miejsce. Na 54. pozycji została sklasyfikowana Monika Skinder - strata 3.06,3.
W niedzielę w Ruce bieg na 20 km na dochodzenie techniką dowolną. Od tego sezonu kobiety i mężczyźni w PŚ rywalizują na tych samych dystansach.