Puchar Świata w biegach narciarskich 2022/23. Emma Ribbom wygrała sprint w Lillehammer: wyniki

03/12/2022, 13:53 GMT+1

Szwedka Emma Ribom i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali sprinty Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lillehammer. Reprezentanci Polski Monika Skinder i Maciej Staręga odpadli w ćwierćfinałach, zajmując odpowiednio 16. i 20. miejsce.

Emma Ribom wygrała sprint kobiet w Lillehammer

Ribom odniosła drugie zwycięstwo w sezonie, triumfowała także w fińskiej Ruce.
W sobotnim sprincie druga była jej rodaczka Maja Dahlqvist, a trzecia Tiril Udnes Weng.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Tiril Udnes Weng - 432 pkt, druga jest Amerykanka Jessica Digins - 330 pkt, a trzecia Szwedka Frida Karlsson - 327 pkt. Na 44. pozycji jest sklasyfikowana Skinder z dorobkiem 60 pkt. Izabela Marcisz jest 52. - 53 pkt.

Triumf Klaebo

W rywalizacji mężczyzn triumfował Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, drugie miejsce w finale zajął Włoch Federico Pellegrino, a trzecie Norweg Even Northug. Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale i uplasował się na 20. miejscu.
W klasyfikacji generalnej PŚ Klaebo jest drugi z dorobkiem 430 pkt. Prowadzi Norweg Paal Golberg - 450. Trzeci jest Pellegrino - 349.
Z Polaków najwyżej, na 29. pozycji jest Maciej Staręga - 102 pkt. Dominik Bury zajmuje 63. lokatę - 46 pkt, a 72. Kamil Bury - 40 pkt.
Od tego sezonu kobiety i mężczyźni w PŚ rywalizują na tych samych dystansach.
Autor: kali/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP