Puchar Świata w biathlonie 2021/2022. Bieg na dochodzenie w Oestersund: wyniki i relacja

04/12/2021, 15:30 GMT+1

Norweżka Marte Olsbu Roeiseland bezkonkurencyjna w biathlonowym Pucharze Świata w szwedzkim Oestersund. W biegu na dochodzenie wyprzedziła Francuzki Anais Bescond i Anais Chevalier-Bouchet. Polskę reprezentowała jedynie Kamila Żuk, która zajęła 50. miejsce.

Austriaczka Lisa Theresa Hauser, która wygrała czwartkowy sprint na 7,5 km, nie zdołała utrzymać prowadzenia i ukończyła zawody na czwartej pozycji. Do zwyciężczyni straciła 7,9 s.
Wciąż jest jednak liderką Pucharu Świata.

Fatalne strzelanie Kamili Żuk

Z czołówki bezbłędnie strzelały Bescond i Hauser, a po jednym niecelnym strzale, skutkującym koniecznością przebiegnięcia rundy karnej, miały Roeiseland i Chevalier-Bouchet.
Żuk spudłowała na strzelnicy aż siedem razy i minęła metę prawie pięć minut po zwyciężczyni.
W czwartkowym sprincie Roeiseland była 12., Bescond 14., zaś Chevalier-Bouchet szósta.
Na niedzielę zaplanowano sztafetę kobiet oraz bieg pościgowy mężczyzn. Transmisja z Pucharu Świata w biathlonie od godz. 12.25 w Eurosporcie 1 oraz Playerze.
Wyniki - kobiety, bieg na dochodzenie na 10 km:1. Marte Olsbu Roeiseland (Norwegia) 32.20,6 (1 karna runda)
2. Anais Bescond (Francja) strata 4,8 (0)
3. Anais Chevalier-Bouchet (Francja) 7,0 (1)
4. Lisa Theresa Hauser (Austria) 7,9 (0)
5. Franziska Preuss (Niemcy) 18,8 (2)
6. Hanna Oeberg (Szwecja) 22,2 (3)
...
50. Kamila Żuk (Polska) 4.57,8 (7)
Klasyfikacja generalna PŚ (po 4 z 22 zawodów):1. Lisa Theresa Hauser (Austria) 177 pkt
2. Marte Olsbu Roeiseland (Norwegia) 168
3. Dzinara Alimbekawa (Białoruś) 160
4. Elvira Oeberg (Szwecja) 147
5. Anais Chevalier-Bouchet (Francja) 140
6. Marketa Davidova (Czechy) 134
Klasyfikacja PŚ w biegu na dochodzenie (po 1 z 7 zawodów):1. Marte Olsbu Roeiseland (Norwegia) 60