Puchar Świata w biathlonie 2020/21: Tarjei Boe wygrał bieg masowy na 15 km w Oberhofie

17/01/2021, 14:01 GMT+1

Tarjei Boe wygrał w Oberhofie biathlonowy bieg ze startu wspólnego na 15 km. Norweg jako jedyny zawodnik z czołówki spudłował na strzelnicy i musiał pokonywać karną rundę. Mimo to zdołał wyprzedzić rywali i odnieść 11. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Tarjei Boe wygrał w Oberhofie bieg masowy na 15 km

Tarjei Boe pomylił się tylko przy ostatniej wizycie na strzelnicy. Wyprzedzili go wówczas bezbłędni w niedzielę Szwajcar Benjamin Weger oraz Austriacy Simon Eder i Felix Leitner. Norweg był jednak szybszy na trasie i odrobił kilkusekundową stratę.
Na drugim miejscu uplasował się Leitner, który na podium zawodów PŚ stanął po raz pierwszy w karierze. Trzecią pozycję zajął Weger.

Norweska dominacja w Pucharze Świata

W klasyfikacji generalnej siódmy w niedzielę Johannes Thingnes Boe zgromadził 614 punktów, a wicelider Sturla Holm Laegreid, również Norweg, ma do niego 54 straty. Tarjei Boe awansował na trzecią pozycję z dorobkiem 511 pkt.
Polscy biathloniści w biegu masowym nie startowali.
O godzinie 15, na zakończenie tej rundy PŚ, w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km rywalizować będą kobiety, również bez udziału Polek. O punkty do klasyfikacji generalnej biathloniści powalczą ponownie 21-24 stycznia we włoskiej Anterselvie.
Początek transmisji o godz. 14:45 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze