Puchar Świata w biathlonie 2020/2021. Sprint mężczyzn w Hochfilzen: wyniki i relacja

17/12/2020, 17:13 GMT+1

Norwegowi zajęli cztery pierwsze miejsca w sprincie biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Najlepszy był Sturla Holm Laegreid, który o 7,9 s wyprzedził Johannesa Dale i o 19,9 s lidera klasyfikacji generalnej Johannesa Thingnesa Boe. Polacy nie punktowali.

Laegreid i Dale byli bezbłędni na strzelnicy i rywalizowali o pierwsze miejsce w pojedynku korespondencyjnym. Z kolei Boe po raz kolejny zaimponował formą biegową. Musiał pokonać aż dwie karne rundy, a mimo wszystko udało mu się wywalczyć miejsce na podium. Czwartego kolegę z reprezentacji - Vetle Sjaastada Christiansena - wyprzedził o 22,6 s.
Z pierwszej dziesiątki tylko Boe spudłował dwukrotnie na strzelnicy.

Odległe miejsca Polaków

Słabo w Hochfilzen, gdzie rywalizacja odbywa się już drugi tydzień, radzili sobie Polacy. Najlepszy z Biało-Czerwonych Grzegorz Guzik stracił do zwycięzcy prawie trzy minuty, miał cztery karne rundy i został sklasyfikowany na 70. pozycji.
Tomasz Jakieła był 89. ze stratą 3.37,4, Łukasz Szczurek - 103. z czasem o 4.33,9 słabszym od Laegreida, a Przemysław Pancerz był przedostatni - 107. ze stratą 5.42,7.
W piątek w sprincie będą rywalizować kobiety.
Na weekend zaplanowane są biegi na dochodzenie i ze startu wspólnego.