Puchar Świata Hochfilzen 2020: sztafeta kobiet - relacja i wyniki - Biathlon

12/12/2020, 13:52 GMT+1

Dominatorki z ubiegłego sezonu Norweżki pewnie wygrały bieg sztafetowy Pucharu Świata w Hochfilzen. Drugie miejsce dla Francuzek, trzecie dla Szwedek, a trzynaste dla występujących bez Moniki Hojnisz-Staręgi Polek.

Ubiegły sezon w sztafetach został zdominowany przez Norweżki, które zwyciężyły we wszystkich startach. Tydzień temu w Kontiolahti faworytki zaliczyły jednak falstart i skończyły zawody dopiero na ósmym miejscu. Wygrały Szwedki.
- W Hochfilzen trasa jest szybka, bardzo intensywna. Trzeba być dobrze rozgrzanym przed startem - zapowiadał komentator Eurosportu Tomasz Sikora.
Na dobrze przygotowanej trasie Norweżki nie miały już sobie równych. Bardzo chciały zrehabilitować się za wpadkę sprzed tygodnia. Biegnąc w takich samym składzie, co w Finlandii tym razem wypracowały na mecie ponad 24-sekundową przewagę nad drugą Francją.
Wygrały pomimo jednej rundy karnej, którą musiała przebiec Ingrid Tandrevold. Trzecie miejsce zajęły Szwedki (ze stratą 32,5 s).

Polki bez liderki

Biało-Czerwone wystartowały bez swojej liderki Hojnisz-Staręgi. W tej sytuacji pobiegły w kolejności: Kinga Zbylut, Karolina Pitoń, Kamila Żuk i Anna Mąka. Rywalizację skończyły na trzynastym miejscu, czyli tak samo jak przed tygodniem.
Na starcie pojawiły się 23 ekipy.
Polski dziesięć razy dobierały naboje, nie miały żadnej karnej rundy. Do zwyciężczyń straciły 3:42. Na strzelnicy należy pochwalić Mąkę, która nie pomyliła się ani razu, trafiając do celu wszystkie dziesięć strzałów.
W sobotę odbędzie się jeszcze bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn z udziałem Grzegorza Guzika.
Wyniki sztafety 4x6 km kobiet:
1. Norwegia 1:08.04,3 (1 runda karna + 6 doładowań)
(Karoline Knotten, Ingrid Tandrevold, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland)