Puchar Kontynentalny. Tomasz Pilch liderem po starcie w Bischofshofen

10/01/2018, 20:03 GMT+1

Tomasz Pilch zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Bischofshofen. Dzięki temu wynikowi 17-letni Polak awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej cyklu. Zawody w wyjątkowy sposób wygrał Norweg Tom Hilde.

Pilch miał skoki na odległość 130 i 133,5 m. Na dziewiątej pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł, który wylądował na 134 i 128 m. Niestety, 127-metrowe odległości nie pozwoliły na awans do finału Klemensowi Murańce (31. miejsce) oraz Przemysławowi Kantyce (34. miejsce).

Awans marzeń

W środę niesamowitego wyczynu dokonał Hilde. Znany Norweg po pierwszym skoku na odległość 131,5 m był na dalekiej 20 pozycji. W serii finałowej zaskoczył jednak całą konkurencję. 139-metrowy skok dał mu awans na pierwsze miejsce.
Drugą lokatę zajął Niemiec Andreas Wank - 139 i 126 m, a trzecią Czech Cestmir Kozisek - 133,5 i 132,5 m.

26 pkt przewagi

Po zawodach w Bischofshofen zadowolony może być Pilch. Siostrzeniec Adama Małysza po starcie w Turnieju Czterech Skoczni (zajął tam 55. lokatę), tym razem wrócił na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Zgromadził do tej poru 442 pkt. Drugi jest Norweg Marius Lindvik - 416 pkt, a trzeci Francuz Jonathan Learoyd - 350 pkt. Na 21. pozycji jest sklasyfikowany Zniszczoł z dorobkiem 111 pkt.

Kolejne zawody zaplanowane są w Bischofshofen w czwartek 11 stycznia.
Autor: dasz / Źródło: PAP, sport.tvn24.pl