PŚ w snowboardzie. Król i Kwiatkowski tuż za podium w Chinach

23/02/2019, 12:22 GMT+1

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski uplasowali się na czwartych pozycjach w sobotnich zawodach Pucharu Świata w snowboardowym slalomie gigancie równoległym w Secret Garden (Chiny). Triumfowali Niemka Ramona Hofmeister i Słoweniec Tim Mastnak.

Po dwóch zwycięstwach, w półfinale Król przegrała o pół sekundy z czeską mistrzynią olimpijską z Pjongczangu Ester Ledecką, a w tzw. małym finale lepsza od Polki okazała się triumfatorka niedawnych mistrzostw globu Niemka Selina Joerg. W finale Hofmeister pokonała Ledecką.
Do najlepszej czwórki, po udanych startach w 1/8 i 1/4 finału, dotarł również Kwiatkowski. W półfinale stracił ponad sekundę do Rosjanina Andrieja Sobolewa, a w końcówce pojedynku o trzecie miejsce przegrał z brązowym medalistą MŚ 2019 Niemcem Stefanem Baumeisterem. W decydującym wyścigu Mastnak wygrał z Sobolewem.

Blisko Ledeckiej

- Szkoda biegu półfinałowego. Byłam naprawdę bardzo blisko pokonania Ester Ledeckiej. Także bardzo niewiele zabrakło, żeby wywalczyć trzecie miejsce. Niebieski tor sprawiał wiele trudności zawodnikom, zwłaszcza na szóstej tyczce od końca. Tam po prostu traciło się prędkość. Ale trudno, idziemy naprzód, jutro kolejne zawody. Mam dobry sezon i walka wciąż trwa - przekazała Król.
W klasyfikacji PŚ w tej konkurencji, po sześciu zawodach, prowadzą Ledecka (4200 pkt.) i Austriak Andreas Prommegger - 3070. Król jest dziesiąta - 1560, a Kwiatkowski 22. - 955.