Polska męska sztafeta na 16. miejscu w mistrzostwach świata - mistrzostwa świata Anterselva 2020 - biathlon

22/02/2020, 16:30 GMT+1

Biathlonowa sztafeta w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Marcin Szwajnos tylko tłem dla najlepszych w trakcie mistrzostw świata w Anterselvie. W sobotę po złoto sięgnęli Francuzi z fenomenalnym Martinem Fourcadem w składzie, a podium uzupełnili Norwegowie oraz Niemcy.

Biało-Czerwoni zajęli 16. miejsce. Powtórzyli tym samym wynik z ubiegłego roku z Oestersund. W sobotę nie musieli biegać karnych rund, a amunicję dobierali łącznie 11 razy. Nie zostali też zdublowani.

Trzynasty tytuł Fourcade'a

Zwycięstwo Francuzów oznacza, że biegnący na drugiej zmianie Fourcade już po raz 13. w karierze wywalczył tytuł mistrza świata. W składzie Trójkolorowych znaleźli się też Emilien Jacquelin, Simon Desthieux i Quentin Fillon Maillet.

- Anterselva to miejsce, które najbardziej lubię, ale nie takie, w którym osiągnąłem największe sukcesy. Jestem bardzo dumny z tego, co dziś osiągnęliśmy. Nie chodzi tu o mnie samego. Chodzi o Team France, o historię, o wszystkich trenerów - podkreślił Fourcade.

Długo zanosiło się na to, że złote medale zdobędą Niemcy. Jednak na ostatnim strzelaniu Benedikt Doll zanotował karną rundę, a to oznaczało nie tylko, że nie będzie miał już szans w walce z francuskim rywalem, ale również, że zostało mu tylko pięć sekund z około minutowej przewagi nad Johannesem Thingnesem Boe. Norweg, który wraz z kolegami triumfował w tej konkurencji w ubiegłym roku, nie dał Dollowi szans na ostatnim okrążeniu.

Na czwartym miejscu rywalizację ukończyli Rosjanie, w tym biegnący na ostatniej zmianie Aleksander Łoginow.
Kilka godzin wcześniej policja weszła do pokoju hotelowego, który dwukrotny medalista zmagań w Anterselvie dzieli z Jewgienijem Garaniczewem. Prokuratura poinformowała, że akcja funkcjonariuszy ma związek z art. 586 kodeksu karnego, mówiącym o zażywaniu lub podawaniu środków dopingowych.