Oskar Kwiatkowski na podium Pucharu Świata w Scuol - Snowboard

11/01/2020, 18:48 GMT+1

Oskar Kwiatkowski na trzecim miejscu ukończył slalom gigant równoległy snowboardowego Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol. Najlepszy okazał się Rosjanin Andriej Sobolew. Rywalizację kobiet Aleksandra Król zakończyła na miejscu ósmym.

Dla Kwiatkowskiego to drugie pucharowe podium w karierze. Przed blisko dwoma laty, w marcu 2018 roku, był drugi na tej samej trasie w Scuol, również w gigancie równoległym.
W 1/8 finału zawodnik AZS Zakopane pokonał Japończyka Shinnosuke Kamino, a w ćwierćfinale wygrał ze Słoweńcem Timem Mastnakiem. W pojedynku półfinałowym uległ Austriakowi Benjaminowi Karlowi i wystąpił w małym finale. Tam uzyskał identyczny czas, co Dario Caviezel i obu sklasyfikowano na trzecim miejscu.
W rywalizacji o zwycięstwo mistrz świata z 2015 roku Sobolew pokonał Karla.
Drugi z Polaków, Michał Nowaczyk, odpadł w kwalifikacjach, w których był 35.

Przegrany ćwierćfinał Król

Wśród kobiet w finale Niemka Ramona Hofmeister pokonała Rosjankę Sofię Nadirszynę, a trzecie miejsce zajęła inna rosyjska snowboardzistka Milena Bykowa.
Król w 1/8 finału wyeliminowała Słowenkę Glorię Kotnik, która upadła na trasie i nie ukończyła przejazdu, a w ćwierćfinale uległa Bykowej.
Weronika Biela i Aleksandra Michalik odpadły w kwalifikacjach, zajmując - odpowiednio - 24. i 25. miejsce.
W klasyfikacji PŚ w slalomie gigancie równoległym prowadzi Włoch Roland Fischnaller, a Kwiatkowski zajmuje ósme miejsce.
Zdecydowaną liderką tej konkurencji w gronie kobiet jest Hofmeister, która wygrała trzy dotychczas rozegrane zawody pucharowe. Król sklasyfikowana jest na 18. pozycji.
Autor: br / Źródło: PAP