Nicole Schmidhofer wygrała supergigant w niemieckim Ga-Pa

26/01/2019, 13:33 GMT+1

Austriaczka Nicole Schmidhofer wygrała supergigant alpejskiego Pucharu Świata w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. To jej pierwszy triumf w tej konkurencji. Wyprzedziła wracającą po kontuzji Włoszkę Sofię Goggię i Szwajcarkę Larę Gut-Behrami.

Jadąca z 45. numerem Maryna Gąsienica-Daniel po dotarciu na metę miała 32. rezultat, a ostatecznie była 35. Liderka klasyfikacji generalnej cyklu Amerykanka Mikaela Shiffrin nie startowała.

Schmidhofer, która w połowie marca skończy 30 lat, odniosła trzecie zwycięstwo w karierze. Na przełomie listopada i grudnia wygrała dwa zjazdy w kanadyjskim Lake Louise, a w supergigancie wywalczyła złoto mistrzostw świata w 2017 roku w szwajcarskim Sankt Moritz. Przed tygodniem była druga w zjeździe w Cortina d'Ampezzo.

Goggia wróciła po złamaniu

Startująca w sobotę z numerem 15 Austriaczka tylko na pierwszym po starcie pomiarze czasu nie była najszybsza, a później już cały czas jechała "na zielono". Na mecie wyprzedziła Goggię o 0,23 s, a Gut-Behrami o 0,45. Dzięki temu awansowała na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ.

Wcześniej długo prowadziła 26-letnia Włoszka, która wystartowała po raz pierwszy w sezonie. W październiku mistrzyni olimpijska z Pjongczangu w zjeździe doznała złamania ręki w czasie treningu slalomu w austriackim Hintertux. Już wcześniej zapowiedziała swój udział w zawodach w Ga-Pa, ale nie zdecydowała, czy wystąpi w mistrzostwach globu, które 5 lutego rozpoczną się w szwedzkim Aare.

W sobotę po raz 20. w karierze ukończyła zawody PŚ w czołowej trójce.

Nie ukończyła przejazdu złota medalistka ubiegłorocznych igrzysk w tej konkurencji Czeszka Ester Ledecka.

Rywalizacja rozpoczęła się z półtoragodzinnym opóźnieniem, gdyż padający śnieg długo uniemożliwiał organizatorom odpowiednie przygotowanie trasy.

Na niedzielę zaplanowano w Garmisch-Partenkirchen zjazd.