NHL 2021/22. Uczestnicy fazy play off - Hokej na lodzie

28/04/2022, 12:04 GMT+2

Hokeiści Dallas Stars zostali ostatnim, szesnastym uczestnikiem fazy play off ligi NHL w sezonie 2021/22. "Gwiazdom" w awansie nie przeszkodziła nawet porażka na własnym lodowisku z Arizona Coyotes 3:4 po dogrywce.

Decydujący dla ekipy z Dallas okazał się punkt wywalczony za doprowadzenie do dogrywki w spotkaniu z zespołem z Arizony. Stars zajęli tym samym ostatnie wolne miejsce w fazie play off Konferencji Zachodniej.

Od 3:0 do 3:4

Długo nic nie zapowiadało porażki gospodarzy, którzy po dwóch tercjach prowadzili 3:0. Gola i asystę zanotował Tyler Seguin, a przy dwóch trafieniach udział brał doświadczony Joe Pavelski.
W trzeciej odsłonie role się odwróciły i "Kojoty" szybko zaczęły odrabiać straty. Do remisu w 52. minucie spotkania doprowadził Barrett Hayton, który wykorzystał okres gry w przewadze swojego zespołu.
O końcowym sukcesie gości zdecydowała bramka Travisa Boyda po 103 sekundach dogrywki.

Smutek w Las Vegas i Seattle

Wobec jednego punktu Stars nieistotna okazała się porażka goniących ich w tabeli Vegas Golden Knights. Złoci Rycerze po siedmiu rundach rzutów karnych ulegli Chicago Blackhawks 3:4. Klub z Las Vegas, który dołączył do NHL w 2016 roku, po raz pierwszy w krótkiej historii nie zdołał awansować do play off.
Zdecydowanie dalej od decydującej części rozgrywek była debiutująca w tym roku w NHL drużyna Seattle Kraken. Porażka z pewnymi już walki o Puchar Stanleya hokeistami Los Angeles Kings 3:5 była jej 48. w sezonie. Na Zachodzie gorzej spisywali się tylko Coyotes.
Ostatnie spotkania regularnej części sezonu zaplanowano na niedzielę. Faza play off ruszy w poniedziałek.