Natalia Maliszewska 2. w finale B na 500 metrów - mistrzostwa świata w short tracku Montreal 2022

09/04/2022, 20:57 GMT+2

Natalia Maliszewska w sobotę zajęła 2. miejsce w finale B mistrzostw świata w short tracku na swoim koronnym dystansie 500 metrów. Tego dnia w Montrealu żadnej z Polek nie udało się włączyć do walki o medale. Impreza potrwa do niedzieli.

Natalia Maliszewska

Rywalizacja w Kanadzie wystartowała w piątek i rozpoczęła się bardzo obiecująco dla naszych reprezentantek. Maliszewska wygrała wówczas swój bieg eliminacyjny na 500 m, a także zakwalifikowała się do ćwierćfinału na 1000 i półfinału na 1500 m. Awans na 500 oraz 1500 m wywalczyły też Nikola Mazur i Kamila Stormowska.
Niestety w sobotę żadnej z nich nie udało się przedrzeć do finału A.

Finał pocieszenia dla Maliszewskiej

Największe nadzieje polscy kibice mogli oczywiście wiązać z występami Maliszewskiej, która kilka miesięcy temu była poważną kandydatką do zdobycia medalu olimpijskiego. W Pekinie jej plany pokrzyżowało jednak zamieszanie z testami na koronawirusa, przez które nie dopuszczono jej nawet do startu na 500 m.
Na mistrzostwach świata w Montrealu również spotkało ją rozczarowanie. Nasza najlepsza zawodnika w sobotę awansowała do półfinału na koronnym dystansie z drugiego miejsca w swoim biegu ćwierćfinałowym.
Niestety rywalizację o udział w wyścigu medalowym na 500 m już wyraźnie przegrała, zajmując dopiero 4. miejsce w swoim półfinale. Udało się jej wyprzedzić jedynie Mazur, która zamknęła stawkę.
Finał B Maliszewska ukończyła na 2. lokacie, ustępując utytułowanej Koreance Choi Min-jeong specjalizującej się w dłuższych dystansach.
Złoto na 500 m wywalczyła w finale A Holenderka Xandra Velzeboer. Srebrny medal zdobyła reprezentantka gospodarzy Kim Boutin, a podium uzupełniła kolejna zawodniczka z Holandii Yara van Kerkhof.

Stormowska lepsza na 1500 m

Reprezentantki Polski nie zachwyciły również na dystansie 1500 m. Maliszewska i Mazur były ostatnie w swoich biegach półfinałowych. Lepiej spisała się Stormowska, która zakwalifikowała się do finału B i ukończyła go na 4. pozycji.
W niedzielę Maliszewska przystąpi jeszcze do ćwierćfinału na 1000 m.
Autor: jac/łup / Źródło: eurosport.pl