Narciarstwo alpejskie - slalom gigant Pucharu Świata w Santa Caterinie, wyniki

05/12/2020, 15:02 GMT+1

Filip Zubcić triumfował we włoskiej Santa Caterinie w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata. To drugie zwycięstwo Chorwata w karierze. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał piąty w sobotę Francuz Alexis Pinturault. Polacy nie startowali.

Na drugiej pozycji - strata 0,12 s - rywalizację ukończył prowadzący na półmetku Słoweniec Zan Kranjec. Trzeci był Szwajcar Marco Odermatt - strata 0,30 s.
Zawody rozegrano w trudnych warunkach atmosferycznych - podczas pierwszego przejazdu padał gęsty śnieg, w drugim pogoda nieco się poprawiła.

Z szóstego miejsca na pierwsze

Zubcić przed finałem był szósty. W nim uzyskał drugi czas, co pozwoliło mu zwyciężyć.

Chorwat odniósł pierwsze zwycięstwo w lutym w japońskim ośrodku Yuzawa Naeba. Rok 2020 jest bez wątpienia najlepszy w karierze 27-letniego narciarza - jeszcze dwukrotnie stanął na podium pucharowych zawodów.

Broniący Kryształowej Kuli Norweg Alexander Aamodt Kide zajął w sobotę dziewiątą lokatę.

Zubcić awansował na pozycję wicelidera PŚ. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Francuz Alexis Pinturault był w Santa Caterinie piąty. Dzieli ich 47 punktów.