Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim 2021. Corinne Suter mistrzynią świata w zjeździe -

13/02/2021, 12:07 GMT+1

Szwajcarki rozdają karty podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Cortinie d'Ampezzo. Tym razem złoto w zjeździe zdobyła Corinne Suter, a brąz zgarnęła jej rodaczka Lara Gut-Behrami. Niespodziewane srebro dla Kiry Weidle. Transmisje z imprezy w Eurosporcie oraz Eurosport Playerze.

We włoskim kurorcie rozegrano do tej pory dwie szybkościowe konkurencje kobiet. W czwartkowym supergigancie dwa pierwsze miejsca zajęły Szwajcarki. Złoto dla Lary Gut-Behrami, a srebro dla Corinne Suter.

Perfekcyjny przejazd Suter

W sobotnim zjeździe triumfowała Suter, a Gut-Behrami musiała zadowolić się brązowym medalem.
- Mój przejazd był naprawdę perfekcyjny. Zrobiłam to, co zaplanowałam, czego chciałam. Udało mi się utrzymać prędkość przez całą trasę. Ważne było to, że w supergigancie zdobyłam medal srebrny. Dziś od rana się świetnie czułam i wykonałam zadanie najlepiej jak mogłam - cieszyła się triumfatorka w zjeździe.
Dla Szwajcarek to pierwsze złoto mistrzostw świata w zjeździe od 32 lat.
Niespodziewanie na drugiej pozycji ukończyła zawody Kira Weidle, która do Suter straciła 0,2 s. To drugi niemiecki medal w Cortinie d'Ampezzo, po równie niespodziewanym srebrze Romeda Baumanna w supergigancie. Weidle odniosła największy sukces w karierze, wcześniej zaledwie dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata.

Wielki powrót Gut-Behrami

O 0,37 s wolniejsza od Suter była Gut-Behrami, która i tak tegoroczne mistrzostwa może zaliczyć do bardzo udanych. 29-letnia Szwajcarka w 2016 roku zdobyła Puchar Świata, ale rok później podczas mistrzostw globu w Sankt Moritz zerwała więzadła kolana i długo nie mogła powrócić do wysokiej dyspozycji. Udało jej się to w tym sezonie, co zaowocowało w czwartek pierwszym w karierze złotym medalem zdobytym na wielkiej imprezie. W sobotę zdobyła siódmy medal MŚ. Jest też brązową medalistką igrzysk w Soczi.

Pech mistrzyni olimpijskiej

O pechu może mówić sensacyjna mistrzyni olimpijska z Pjongczangu w supergigancie Czeszka Ester Ledecka. W czwartek do podium zabrakło jej 0,06 s, w sobotę też była czwarta - 0,07 za Gut-Behrami. W sumie wystartowało tylko 31 zawodniczek. W tym gronie nie było Polek.
W niedzielę o medale w zjeździe rywalizowali będą mężczyźni. Transmisja od godz. 11:00 w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze.