Mistrzostwa świata w biathlonie. Wyniki i relacja ze sprintu kobiet na 7,5 km w Pokljuce

13/02/2021, 15:30 GMT+1

Tiril Eckhoff wygrała sprint na 7,5 km podczas mistrzostw świata w biathlonie, które odbywają się w Pokljuce. Norweżka wyprzedziła Francuzkę Anais Chevalier-Bouchet i Białorusinkę Hannę Solę. Najlepsza z Polek Kamila Żuk zajęła 29. miejsce.

Tiril Eckhoff

To drugi złoty medal Eckhoff w sprincie. Wcześniej na tym dystansie zdobyła mistrzostwo świata w 2016 roku w Oslo. O jej sukcesie zadecydowało przede wszystkim bezbłędne strzelanie.

Wiatr namieszał

Z powodu dosyć silnego wiatru zawodniczki często myliły się na strzelnicy.
Żuk pomyliła się, podobnie jak i Monika Staręga-Hojnisz, dwa razy. Na trasie szybsza była pierwsza z nich i została sklasyfikowana na 29. miejscu, z kolei Hojnisz-Staręga była 30.

Niespodzianka

Największym zaskoczeniem jest brązowy medal Soli. Białorusinka ma 25 lat i dotychczas nie odnosiła wielkich sukcesów w rywalizacji seniorek. Nigdy nie stanęła na podium indywidualnych zawodów PŚ.
Pozostałe dwie Polki znalazły się poza "60". Joanna Jakieła została sklasyfikowana na 66. miejscu, a Kinga Zbylut była 69.
Na niedzielę zaplanowane są biegi na dochodzenie. O 13.15 na trasę ruszą mężczyźni, a o 15.30 kobiety.