Michal Doleżal podał kadrę na Rasnov - Puchar Świata 2019/2020

17/02/2020, 11:09 GMT+1

Jest zmiana w polskiej kadrze skoków narciarskich. Selekcjoner Michal Doleżal zdecydował, że podczas najbliższych konkursów Pucharu Świata w Rasnovie nie wystąpi Andrzej Stękała. Zastąpi go Paweł Wąsek, dla którego będzie to powrót po dość długiej przerwie.

20-letni Wąsek w ostatnim czasie dobrze prezentował się w Pucharze Kontynentalnym, a więc w drugiej lidze skoków. Najpierw w niemieckim Brotterode zajął trzecie miejsce, by w sobotę być blisko zwycięstwa w Iron Mountain w Stanach Zjednoczonych.
Młody zawodnik w karierze tylko raz zdobył punkty PŚ. W poprzednim sezonie w Zakopanem zajął 27. lokatę. W obecnym cyklu wystartował w drużynie narodowej tylko na inaugurację w Wiśle. Udało mu się przejść kwalifikacje. Ostatecznie ukończył zmagania na 39. pozycji.

Po raz pierwszy w Rasnovie

Oprócz niego w Rumunii zobaczymy także szóstkę, którą oglądaliśmy w ostatni weekend podczas lotów w austriackim Bad Mitterndorf. Do Rasnova pojadą zatem: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka.
Rasnov, a więc miasto w okręgu Braszów w Siedmiogrodzie po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem męskiego Pucharu Świata
W czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znajduje się trzech Polaków. Czwarte miejsce zajmuje Dawid Kubacki, piąty jest Kamil Stoch, a dziesiąty Piotr Żyła. Biało-Czerwoni plasują się na czwartej pozycji w Pucharze Narodów.
W czwartek o godzinie 12 kwalifikacje. W piątek o godz. 14 pierwszy konkurs indywidualny, a dzień później o godz. 12.45 drugi.