Maryna Gąsienica-Daniel - slalom gigant w Kronplatz. Puchar Świata w narciarstwie alpejskim 2021/2022

25/01/2022, 13:25 GMT+1

Maryna Gąsienica-Daniel nie wykorzystała okazji, aby poprawić najlepsze osiągnięcie w zawodach Pucharu Świata. Po pierwszym przejeździe Polka zajmowała piąte miejsce w slalomie gigancie rozgrywanym we włoskim ośrodku narciarskim Kronplatz. Ostatecznie zakończyła zmagania na 10. pozycji. Triumfowała Szwedka Sara Hector.

Po pierwszym przejeździe 27-latka zajmowała piątą pozycję ze stratą 0,65 s do liderującej Petry Vlhovej i zaledwie 0,06 s do miejsca na podium.
W drugim było już wyraźnie gorzej. Gąsienica-Daniel zanotowała dopiero 27. rezultat, a po swoim przejeździe zajmowała szóstą lokatę. Na mecie wyprzedziły ją jeszcze cztery przeciwniczki, a zawody zakończyła na 10. miejscu.
- Zabrakło na górze kilku czystych skrętów. Potem na stromym już było dobrze - powiedział komentujący na antenie Eurosportu Marcin Szafrański.

Kolejny sukces Hector

Wtorkowy slalom gigant wygrała Hector, która na półmetku była wiceliderką. Drugą pozycję ze stratą 0,15 s zajęła Vlhova, a trzecią Francuzka Tessa Worley (strata 0,52 s).
Przypomnijmy, że najlepszym wynikiem Polki w zawodach Pucharu Świata jest szóste miejsce. Zawodniczka z Zakopanego zajęła tę lokatę już trzykrotnie w tym sezonie, dwa razy w Courchevel (21 oraz 22 grudnia), a także 8 stycznia w Kranjskiej Gorze.
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl