Łyżwiarstwo figurowe: wyniki i relacja Gran Premio d'Italia 2021

08/11/2021, 16:40 GMT+1

Rosjanka Anna Szczerbakowa po znakomitym występie w programie dowolnym wygrała zawody w łyżwiarstwie figurowym Gran Premio d’Italia 2021. Wśród solistów w Turynie triumfował Japończyk Yuma Kagiyama.

Anna Szczerbakowa

Mistrzyni świata ze Sztokholmu zajmowała trzecie miejsce po programie krótkim, lecz ostatecznie zwyciężyła z dużą przewagą nad konkurentkami. Jej łączny wynik wyniósł 236,78 pkt. Druga na podium była inna z Rosjanek Majia Chromych (226,35 pkt.), a trzecie miejsce zajęła Belgijka Loena Hendrickx (219,05).

Rekord kariery

17-letnia Szczerbakowa w programie dowolnym zainkasowała aż 165,05 pkt., ustanawiając nowy rekord kariery.
- Popełniłam kilka błędów w krótkim programie i będę nad tym pracować. On musi być zawsze czysty, ale i tak jestem zadowolona z mojego występu - powiedziała triumfatorka.
Z kolei Hendrickx, która sensacyjnie prowadziła po programie krótkim, spadła na trzecią lokatę. Została jednak pierwszą Belgijką, która wywalczyła medal w zawodach Grand Prix.
Wśród solistów jeszcze większy awans po programie dowolnym zanotował Kagiyama. Japończyk przesunął się z siódmej na pierwszą pozycję, wygrywając zawody z wynikiem 278,02 pkt. Drugą lokatę zajął Rosjanin Michaił Kolada (273,55 pkt.), a podium uzupełnił Włoch Daniel Grassl.
W parach sportowych w Turynie bezkonkurencyjni byli reprezentanci Chin. Podobnie jak podczas ostatnich zawodów w Kanadzie zwyciężyli Sui Wenjing i Han Cong. Drugie miejsce zajęli ich rodacy Peng Cheng oraz Jin Yang.
W rywalizacji par tanecznych najlepsi okazali się reprezentanci Francji: Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl, cbc.ca