Bassino wygrywa w Kranjskiej Gorze. Gąsienica-Daniel trzyma formę

17/01/2021, 12:49 GMT+1

Znakomity pierwszy przejazd i nieco gorszy występ w drugiej próbie dały ostatecznie Marynie Gąsienicy-Daniel 11. miejsce w niedzielnych zawodach w slalomie gigancie w Kanjskiej Gorze. Wygrała Włoszka Marta Bassino, wiceliderka po pierwszym przejeździe.

Maryna Gąsienica-Daniel

Drobny błąd na początku drugiego przejazdu kosztował najlepszą polską alpejkę kilka dziesiątych sekundy i spadek z 10. na 11. miejsce w niedzielnym gigancie w Kranjskiej Gorze. Występ w Słowenii Polka może jednak zaliczyć do wyjątkowo udanych. W sobotę osiągnęła najlepszy rezultat w tej konkurencji w karierze, w niedzielę po raz drugi w sezonie punktowała na 11. miejscu.
Zawody wygrała Bassino, która po pierwszym przejeździe zajmowała 2. pozycję. Prowadząca na półmetku Amerykanka Mikaela Shiffrin drugą próbę pokonała znacznie słabiej i ukończyła zawody dopiero na 6. miejscu.
Na podium obok Włoszki znalazła się Szwajcarka Michelle Gisin i reprezentująca gospodarzy Meta Hrovat, która w drugim przejeździe uzyskała drugi rezultat.

Awans Polki w Pucharze Świata

Dzięki dwóm dobrym występom w Kranjskiej Gorze Polka awansowała na 14. miejsce w klasyfikacji slalomu giganta. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Gąsienica-Daniel z dorobkiem 117 punktów zajmuje 28. pozycję.
Liderką w wyścigu o Kryształową Kulę wciąż jest Petra Vlhova, która niedzielne zawody ukończyła o jedno oczko wyżej od Polki. Słowaczka zgromadziła dotychczas 775 punktów i o 60 wyprzedza Szwajcarkę Gissin. Trzecia jest Bassino.