Kowalczyk znowu na trasie. Wystartowała, "bo miała ochotę"

09/11/2018, 14:10 GMT+1

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w sprincie techniką klasyczną w zawodach Pucharu FIS w fińskim Olos. Zwyciężyła Niemka Sandra Ringwald, a w półfinale odpadła Justyna Kowalczyk, która w polskiej kadrze jest asystentką trenera Aleksandra Wierietielnego.

Kowalczyk w mediach społecznościowych wyjaśniła, że zdecydowała na start, "bo miała ochotę". Polka koncentruje się na pracy szkoleniowej, ale nie wyklucza, że weźmie udział w sztafecie podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Seefeld.

Odpadły w ćwierćfinałach

Skinder do zwyciężczyni straciła 4,44 s. Na drugiej pozycji uplasowała się Norweżka Anna Svendsen, na trzeciej Niemka Laura Gimmler.

Eliza Rucka, Weronika Kaleta, Izabela Marcisz, Urszula Łętocha, Agata Warło i Magdalena Kobielusz odpadły w ćwierćfinałach.

W sobotę i niedzielę w Olos zostaną rozegrane biegi dystansowe - najpierw stylem klasycznym, następnie dowolnym.

Zmagania o Puchar Świata w sezonie 2018/19 rozpoczną się w weekend 24-25 listopada w fińskim Kuusamo.
Autor: rk / Źródło: PAP