Kombinacja norweska w Lillehammer 2019: Jarl Magnus Riiber znów wygrał - Puchar Świata

07/12/2019, 15:38 GMT+1

Norweg Jarl Magnus Riiber wciąż jest niepokonany w obecnym sezonie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W sobotę zdobywca Kryształowej Kuli sprzed kilku miesięcy wygrał w norweskim Lillehammer. Najlepszy z Polaków - Szczepan Kupczak - był 35.

Riiber miał nad drugim w stawce Norwegiem Joergenem Graabakiem 46,4 s przewagi. O kolejności na miejscach 2-4. decydowało zaś 0,3 sekundy. Najboleśniej odczuł to Niemiec Vinzenz Geiger, który - jak wykazał fotofinisz - przekroczył linię mety po rodaku Fabianie Riessle.

Zmiany w programie

Pierwotnie tego dnia miały się odbyć zmagania drużynowe, ale zostały odwołane, a w ich miejsce w kalendarzu znalazły się zawody indywidualne. Kombinatorzy rywalizowali na dużej skoczni i mieli do przebiegnięcia 10 km.
Riiber, który w ubiegłym tygodniu trzykrotnie triumfował w fińskim Kuusamo, na półmetku sobotniej rywalizacji także był liderem. Graabak był wówczas piąty, a Riessle 11. Kupczak po skokach zajmował 24. lokatę. Adam Cieślar znajdował się na 45. pozycji, by po biegu awansować o cztery miejsca.
Drugie zawody indywidualne PŚ w Lillehammer odbędą się w niedzielę.