JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia - wynik i relacja decydującego meczu o mistrzostwo Polski - hokej na lodzie

03/04/2021, 15:04 GMT+2

Hokeiści na lodzie JKH GKS Jastrzębie z pierwszym w historii tytułem mistrzów Polski. Szampany w Jastrzębiu-Zdroju wystrzeliły po zwycięstwie w piątym finałowym meczu nad Cracovią 3:2.

W serii finałowej hokeiści Jastrzębia wygrali 4-1.
Najczęściej - 19 razy – po mistrzostwo Polski sięgało triumfowało Podhale Nowy Targ, ale po raz ostatni w 2010 roku.

Szybki gol

Jastrzębianie szybko zabrali się do pracy. Przejęli inicjatywę i już w 7. minucie prowadzili. Bramkę zdobył Jan Sołtys.

W 25. min powinno być 2:0. Wówczas Sołtys świetnie zagrał krążek z lewego skrzydła na środek, do nadjeżdżającego Kamila Wałęgi. Ten jednak, mając przez sobą tylko bramkarza, nie zdołał go pokonać.

W drugiej tercji zespół ze stolicy Małopolski śmielej atakował, co przyniosło efekt w 32. minucie. Wówczas zaspała defensywa jastrzębian, a swój strzał dobił Jeremy Welsh.
Krótko utrzymał się wynik 1:1. Trzy minuty później celnym strzałem popisał się Wałęga.

W trzeciej tercji, do zdobycia gola, zdecydowanie przeważała Cracovia. Jednak przy wyniku 2:2 ponownie do ataku rzucili się jastrzębianie, a gola na wagę złotego medalu zdobył Jiri Klimicek.

"Kompletny zespół"

- Ciężko przepracowaliśmy lato ubiegłego roku, dobrze uzupełniliśmy kadrowo zespół. W ten sposób stał się on kompletny - podsumował trener JKH GKS Robert Kalaber.

Na mecz nie mogli wejść kibice, ale spora grupa fanów nowych mistrzów Polski przyszło pod lodowisko, aby w ten sposób zaznaczyć swoją radość z historycznego sukcesu.
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Bramki: 1:0 Jan Sołtys (7), 1:1 Jeremy Welsh (32), 2:1 Kamil Wałęga (35), 2:2 Jakub Saur (54), 3:2 Jiri Klimicek (59).
Stan rywalizacji play-off (do czterech zwycięstw): 4-1 dla JKH GKS