Jacobsen wygrywa bieg na 10 km techniką klasyczną - biegi narciarskie - Tour de Ski 2020

03/01/2020, 14:11 GMT+1

Astrid Uhrenholdt Jacobsen wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną, piaty etap prestiżowego cyklu Tour de Ski. Norweska biegaczka pokonała o zaledwie 0,4 sekundy Szwedkę Ebbę Anderson. Trzecia była Katharina Hennig z Niemiec. Liderką cyklu pozostaje Therese Johaug.

Astrid Uhrenholdt Jacobsen wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną w Val di Fiemme

Johaug miała podczas piątkowego biegu upadek i była wolniejsza od zwyciężczyni o 6,2 s, ale nie straciła przez to prowadzenia w TdS. Po pięciu z siedmiu etapów ma 19 sekund przewagi nad wiceliderką i rodaczką Ingvild Flugstad Oestberg, która zajęła w Val di Fiemme piątą pozycję.
Johaug prowadzi także zdecydowanie w klasyfikacji generalnej PŚ oraz na dystansach.
Na godzinę 15.15 zaplanowano rywalizację mężczyzn na 15 km. W sobotę odbędą się sprinty techniką klasyczną, a w niedzielę - na zakończenie cyklu - biegi na 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego, tradycyjnie z metą na Alpe Cermis.