Hirscher wygrał gigant równoległy w Alta Badia

17/12/2018, 19:37 GMT+1

Austriak Marcel Hirscher wygrał slalom gigant równoległy alpejskiego Pucharu Świata we włoskiej miejscowości Alta Badia. To jego 62. w karierze zwycięstwo w zawodach tego cyklu. W niedzielę był tu najlepszy w supergigancie.

Drugie miejsce zajął Thibaut Favrot, dla którego sam udział w finale był wielkim sukcesem. 23-letni Francuz nigdy wcześniej nie stał na podium pucharowych zawodów. W pojedynku o trzecie miejsce jego rodak Alexis Pinturault pokonał Szweda Mattsa Olssona.

Austriacki lider Pucharu Świata

Hirscher prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Trofeum to zdobył w siedmiu poprzednich sezonach. Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu awansował na trzecie miejsce na liście wszech czasów PŚ. Zajmuje je ex aequo z rodaczką Annemarie Moser-Proell. Prowadzi Szwed Ingemar Stenmark - 86 triumfów.
Cały sezon alpejskiego Pucharu Świata w Eurosporcie i usłudze Eurosport Player.
Klasyfikacja sportowców z największą liczbą zwycięstw w PŚ - kobiety i mężczyźni: