Hanna Oeberg wygrała sprint w Kontiolahti - Biathlon

03/12/2020, 17:20 GMT+1

Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu Hanna Oeberg odniosła drugie zwycięstwo w obecnej edycji Pucharu Świata. W czwartek triumfowała w sprincie w Kontiolahti. Na najniższym stopniu podium znalazła się jej młodsza siostra Elvira Oeberg. Najlepiej z Polek spisała się Kamila Żuk.

linkTransmisje z biahtlonowego Pucharu Świata w Eurosporcie i Eurosport Playerze
Oeberg, która ani razu nie pomyliła się na strzelnicy, umocniła się tym samym na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Na najniższym stopniu podium stanęła jej siostra Elvira. Druga w czwartek była Francuzka Anais Chevalier-Bouchet.
Żuk i Hojnisz-Staręga pomyliły się na strzelnicy po razie. Do zwyciężczyni straciły odpowiednio 1.30,0 i 1.48,3. Tak jak w poprzednim tygodniu Polki wyraźnie odstawały od rywalek biegowo. Żuk uplasowała się na 24. miejscu, a Hojnisz-Staręga była 35.
Dwie kolejne Biało-Czerwone Joanna Jakieła i Kinga Zbylut musiały biegać aż po pięć rund karnych i zostały sklasyfikowane na 90. i 91. miejscu.
W piątek zawodnicy odpoczną, a w sobotę kobiety rywalizować będą w sztafetach, a mężczyźni mają bieg na dochodzenie na 12,5 km.
Autor: PO / Źródło: eurosport.pl