Fourcade wygrywa sprint w Oberhofie - biathlon - Puchar Świata 2019-2020

10/01/2020, 15:59 GMT+1

Francuz Martin Fourcade wygrał sprint na 10 km podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie. Na mecie wyprzedził swojego rodaka Emiliena Jacquelina i Niemca Johannesa Kuehna. Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik był dopiero 57.

Martin Fourcade Oberhof

Zawody w niemieckim Oberhofie rozgrywane były w bardzo trudnych warunkach. Z powodu braku śniegu i padającego deszczu skrócono pętlę, po której biegali biathloniści. Niemal do ostatniej chwili nie było pewne, czy organizatorzy zdążą przygotować zniszczoną nocną ulewą trasę.

Fourcade najlepszy na deszczowej trasie

Zawodnicy ostatecznie wystartowali, a najlepiej poradził sobie Fourcade. Biegł najszybciej i był bezbłędny na strzelnicy, co w rezultacie dało mu na mecie prawie 25 sekund nad Jacquelinem.
Różnice między kolejnymi zawodnikami nie były już tak duże. Kuehn, który zameldował się na mecie z trzecim rezultatem, do drugiego z Francuzów tracił już tylko 7 sekund.

Wpadka wicelidera Pucharu Świata

Nietypowy błąd popełnił po drugim strzelaniu Norweg Tarjei Boe. Wicelider Pucharu Świata spudłował jeden strzał, ale nie wbiegł na obowiązkową karną rundę. Dopiero po chwili zorientował się w sytuacji i zawrócił na trasie. Ten manewr kosztował go ponad minutę straty, ale uniknął dzięki niemu 2-minutowej kary, którą w przypadku nieprzebiegnięcia karnej rundy nałożyliby na niego sędziowie. Norweg ukończył piątkowy bieg na 24. pozycji.

Polacy bez błysku

Polscy biathloniści nie spisali się najlepiej. Najlepszy z nich Grzegorz Guzik ukończył zawody na 57. miejscu, z ponad 3-minutową stratą do zwycięzcy. Andrzej Nędza-Kubiniec mimo bezbłędnego strzelania był dopiero 65 (+3:15,1 s straty), a Łukasz Szczurek sklasyfikowany został dopiero na 93. pozycji (+4:19,1 s).
Zawody w Oberhofie odbywały się pod nieobecność lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Johannesa Tignesa Boe. Norweg zrezygnował ze startów w Niemczech w oczekiwaniu na narodziny dziecka. Planuje też wykorzystać ten czas na przygotowania do zbliżających się mistrzostw świata, które za miesiąc odbędą się we włoskiej Anterselvie.
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl