Clement Noel wygrał slalom w Wengen - narciarstwo alpejskie - Puchar Świata 2019-2020

19/01/2020, 15:11 GMT+1

Francuz Clement Noel okazał się bezkonkurencyjny w rozgrywanym w Wengen slalomie zaliczanym do alpejskiego Pucharu Świata. Pokonał specjalistę w tej konkurencji Norwega Henrika Kristoffersena, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Clement Noel wygrywa slalom w Wengen

"Tak się jeździ slalom!" - krzyczał w emocjach komentator Eurosportu Marcin Szafrański, obserwując jazdę Francuza. A było na co patrzeć. Noel wyprzedzał Kristoffersena o 0,67 s już po pierwszym przejeździe. W drugiej próbie startował jako ostatni, ale ustrzegł się poważniejszych błędów i utrzymał prowadzenie. Pokonał Kristoffersena o 0,4 s.
- Nie jest łatwo, kiedy stoisz sam w bramce startowej i czujesz ogromną presję. Ale zrobiłem to dobrze. Teraz czekam na Kitzbuehel i Schladming - przyznał zwycięzca na mecie, nawiązując do kolejnych trudnych, uważanych za kultowe tras, na których jeszcze w styczniu zostaną rozegrane zawody Pucharu Świata.

Duży awans Choroszyłowa

Ciekawie toczyła się też walka o najniższy stopień podium. W drugim przejeździe bardzo dobrze poradził sobie Rosjanin Aleksander Choroszyłow, który awansował z dziewiątej na trzecią lokatę, tracąc do Noela 0,83 s.
Noel zwyciężył w zawodach PŚ po raz piąty w karierze, a drugi w tym sezonie. Pierwszy raz wygrał dokładnie rok wcześniej, 19 stycznia 2019, również w Wengen.
Kristoffersen z dorobkiem 691 punktów objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugi w klasyfikacji generalnej jest Alexis Pinturault (613 pkt). Francuz był w Szwajcarii czwarty po pierwszym przejeździe, ale drugiego nie udało mu się ukończyć.
Wyniki slalomu w Wengen:1. Clement Noel (Francja) 1:46,43 (50,72/55,71 s)
2. Henrik Kristoffersen (Norwegia) strata 0,40 s (51,39/55,44)
3. Aleksander Choroszyłow (Rosja) 0,83 (52,15/55,11)
4. Sebastian Foss-Solevaag (Norwegia) 0,85 (51,90/55,38)
5. Ramon Zenhaeusern (Szwajcaria) 0,90 (51,71/55,62)
. Daniel Yule (Szwajcaria) 0,90 (52,20/55,13)
Klasyfikacja generalna (po 21 z 44 zawodów):1. Henrik Kristoffersen (Norwegia) 691 pkt
2. Alexis Pinturault (Francja) 613
3. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia) 591
4. Dominik Paris (Włochy) 556
5. Matthias Mayer (Austria) 512
6. Beat Feuz (Szwajcaria) 461
Klasyfikacja slalomu (po 6 z 12 zawodów):1. Henrik Kristoffersen (Norwegia) 402 pkt