Biegi narciarskie Falun 2020: Therese Johaug wygrała bieg ze startu wspólnego - Puchar Świata

09/02/2020, 16:53 GMT+1

Therese Johaug wygrała w niedzielę w Falun bieg na 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego i powiększyła swoją przewagę nad rywalkami w klasyfikacji Pucharu Świata. Niespodziankę sprawiła jej rodaczka Helene Fossesholm, która swój drugi bieg w karierze w elitarnym cyklu zdołała ukończyć na piątym miejscu. Na starcie zabrakło Polek.

Pierwotnie w niedzielę kobiety miały rywalizować w biegu indywidualnym na 15 km techniką dowolną, ale z powodu kłopotów ze śniegiem dokonano zmian.

Gigantyczna przewaga Johaug

Johaug odniosła w niedzielę 66. zwycięstwo w zawodach PŚ. Wyprzedziła tego dnia Szwedkę Ebbę Andersson o 6,5 s, a rodaczkę Heidi Weng o 23,8.
Uwagę na siebie zwróciła też inna Norweżka Helene Fossesholm. 18-letnia zawodniczka dopiero drugi raz startowała indywidualnie w zawodach PŚ, a zajęła piąte miejsce.
W klasyfikacji generalnej Johaug ma ponad 450 punktów przewagi nad Rosjanką Natalią Niepriajewą i ponad 550 nad Weng.