Biegi narciarskie. Aleksander Bolszunow wygrał Puchar Świata w Oberstdorfie

25/01/2020, 15:02 GMT+1

Rosjanin Aleksander Bolszunow wygrał zawody narciarskiego Pucharu Świata w niemieckim Oberstdorfie. Lider klasyfikacji generalnej nie miał sobie równych w biegu na 30 km (15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną). Po raz siódmy w tym sezonie z punktów Pucharu Świata cieszył się również Dominik Bury, który ukończył bieg na 30. miejscu.

Aleksander Bolszunow

Za Bolszunowem sklasyfikowanych zostało pięciu Norwegów: Simen Hegstad Krueger, Sjur Roethe, Martin Johnsrud Sundby i Hans Christer Holund. Różnice między nimi były minimalne. Między pierwszym a piątym miejscem - niecałe trzy sekundy.

Bury najlepszy z Polaków

Dominik Bury był 30., Mateusz Haratyk 59., a Michał Skowron 63. i jako jedyny z Polaków został zdublowany.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Bolszunow 1421 pkt., przed Klaebo - 1122 i Rosjaninem Siergiejem Ustiugowem - 851.
Wyniki w biegu łączonym 30 km mężczyzn (15 km tech. klasyczną + 15 km tech. dowolną):
1. Aleksander Bolszunow (Rosja) 1:13.40,6