Biathlon - Puchar Świata w Novym Mescie, Monika Hojnisz-Staręga szósta w biegu ze startu wspólnego

08/03/2020, 12:20 GMT+1

Musiała pokonać dwie karne rundy, a w biegu ze startu wspólnego biathlonowego Pucharu Świata i tak zajęła wysokie, szóste miejsce. Monika Hojnisz-Staręga do triumfatorki Norweżki Tirili Eckhoff straciła w Novym Mescie 43,5 s.

Dla Eckhoff to siódme zwycięstwo w tym sezonie. Na strzelnicy norweska zawodniczka pomyliła się raz, bardzo dobrze pobiegła i na mecie o 25,3 s wyprzedziła Szwedkę Hannah Oeberg oraz o 32,4 s Niemkę Franziskę Preuss.
Zawody odbywały się bez publiczności ze względu na epidemię koronawirusa.

Nove Mesto szczęśliwe dla Hojnisz-Staręgi

Hojnisz-Staręga mimo karnych rund bliska była nawet czwartej pozycji, kończąc rywalizację tuż za Francuzką Justine Braisaz i liderką klasyfikacji generalnej PŚ, Włoszką Dorotheą Wierer.

To kolejna lokata Polki w czołówce, w czwartek w sprincie zajęła dziewiąte miejsce. Nove Mesto jest dla niej szczęśliwe - w 2013 roku zdobyła tam jedyny medal mistrzostw świata - brąz ze startu wspólnego.

W niedawnych mistrzostwach świata we włoskiej Anterselvie Hojnisz-Staręga w biegu ze startu wspólnego była czwarta, a w indywidualnym - szósta.