Biathlon. Kamila Żuk dziesiąta w Pucharze Świata w Ruhpolding - wyniki

15/01/2020, 15:36 GMT+1

Tiril Eckhoff wygrała piąte zawody biathlonowego Pucharu Świata w tym sezonie i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Tym razem Norweżka była najlepsza w sprincie (7,5 km) rozgrywanym w niemieckim Ruhpolding. Bardzo dobrze spisała się Kamila Żuk, która zajęła dziesiąte miejsce.

Żuk musiała w środę pokonać jedną karną rundę, ale i tak została sklasyfikowana wyżej od niektórych lepiej strzelających rywalek. Jedną z nich była Monika Hojnisz-Staręga, która na strzelnicy była bezbłędna, ale zajęła ostatecznie 17. miejsce.

Niespodzianka w czołówce

Druga, z blisko półminutową stratą do Eckhoff, była Szwedka Hanna Oeberg, a trzecia - dotychczasowa liderka cyklu Włoszka Dorothea Wierer. Niespodzianką jest czwarta lokata Białorusinki Hanny Soły, która w zawodach PŚ nigdy wcześniej nie była wyżej niż na 30. miejscu.
W klasyfikacji generalnej Eckhoff ma trzy punkty przewagi nad ubiegłoroczną triumfatorką cyklu Wierer i wiele wskazuje na to, że to jedna z nich wywalczy w tym sezonie Kryształową Kulę. Trzecia Francuzka Julia Simon do Norweżki traci już 120 punktów

Pozostałe Polki daleko

Magdalena Gwizdoń i Kinga Zbylut zajęły dalsze lokaty i nie zakwalifikowały się do niedzielnego biegu na dochodzenie, w którym wystartuje 60 biathlonistek. Cała czwórka Polek przystąpi za to w piątek do sztafety 4x6 km.
W czwartek w sprincie na dystansie 10 km rywalizować będą mężczyźni, w tym trzech Polaków. Runda PŚ w Ruhpolding zakończy się w niedzielę.
Autor: Skrz/TG / Źródło: PAP