Alpejski Puchar Świata. Sofia Goggia wygrała supergigant w St. Mortiz

14/12/2019, 13:32 GMT+1

Sofia Goggia wygrała supergigant alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Sankt Moritz. Włoszka była szybsza od swojej rodaczki Federiki Brignone o zaledwie o 0,01 sekundy.

Trzecie miejsce zajęła liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Mikaela Shiffrin.
Amerykanka, która wywalczyła Kryształową Kulę w trzech ostatnich sezonach, straciła do zwyciężczyni 0,13 s. W tym sezonie Shiffrin triumfowała dwukrotnie, ale ani razu w konkurencji szybkościowej.
Polki w sobotę nie startowały.

Włoski dublet

Goggia odniosła siódme zwycięstwo w zawodach PŚ w karierze, w tym trzecie w supergigancie. To jej pierwsza wygrana w tym sezonie.
Z kolei dla Brignone to drugie podium w trwającej edycji. Wcześniej Włoszka również druga była w supergigancie rozgrywanym w Killington.
W niedzielę alpejki rywalizować będą w slalomie równoległym.