Dwa polskie medale na uniwersjadzie

31/07/2023, 14:42 GMT+2

Poniedziałek na XXXI Letniej Uniwersjadzie w chińskim Chengdu upłynął dla Polaków pod znakiem wschodnich sztuk walki. Z brązowych medali cieszyli się kolejno: Kacper Szczurowski w judo i Patrycja Adamkiewicz w taekwondo.

Sukces Szczurowskiego na letniej uniwersjadzie. Polski judoka stanął na podium w Chengdu

Rozgrywana w Państwie Środka akademicka impreza potrwa od 28 lipca do 8 sierpnia. Pierwotnie miała zostać rozegrana latem 2021 roku, lecz została przeniesiona z powodu pandemii COVID-19, w tym roku zastępując formalnie planowaną na trwające właśnie wakacje uniwersjadę w Jekaterynburgu, odebraną Rosjanom z powodu agresji na Ukrainę.

Węgierski talent pokonany

Czwarty dzień imprezy przyniósł sporo radości polskiej ekipie. Judoka AZS Gliwice Kacper Szczurowski w walce o najniższy stopień podium w kategorii 100 kg w spektakularnym stylu pokonał utalentowanego, 22-letniego Węgra Richarda Sipocza.

Kacper Szczurowski z brązowym medalem w judo! Cała walka z uniwersjady w Chengdu

Medal wspólnie z Chinką

To wciąż nie wszystko. W ślady rok starszego kolegi poszła 25-letnia Patrycja Adamkiewicz, która medale na uniwersjadzie zdobywała wcześniej już także w 2017 i 2019 roku. Taekwondzistka z Jarocina przegrała co prawda w półfinale z Koreanką, późniejszą mistrzynią Yujin Kim, ale z racji tego, że w jej sporcie nie są organizowane pojedynki o 3. miejsce, brązowy medal zdobyła wspólnie z Chinką Junli Yang.
Pierwszy polski medal w Chengdu wywalczył w niedzielę Oskar Miliwek, który w konkurencji strzelania z pistoletu szybkostrzelnego osiągnął... brąz.