Puchar Świata w Simonhoehe. Które miejsce zajął Oskar Kwiatkowski?

27/01/2024, 18:39 GMT+1

Po słabym początku sezonu w Pucharze Świata nasz najlepszy snowboardzista Oskar Kwiatkowski w końcu błysnął. Co prawda odpadł w ćwierćfinale giganta równoległego w austriackim Simonhoehe, ale jest się z czego cieszyć, to jak do tej pory jego najlepszy wynik.

Kwiatkowski odpadł w ćwierćfinale giganta w Simonhoehe

Kwiatkowski zajął ostatecznie szóste miejsce. Pozostali Polacy nie przebrnęli eliminacji. Zwyciężyli Włoch Daniele Bagozza i reprezentantka gospodarzy Sabine Schoeffmann.
Kwiatkowski miał czwarty czas eliminacji, a w 1/8 finału pokonał o 0,08 s Włocha Aarona Marcha.

Kwiatkowski zakwalifikował się do ćwierćfinału giganta w Simonhoehe

W swoim następnym występie, przeciwko reprezentantowi gospodarzy Fabianowi Obmannowi, popełnił jednak błąd i nie ukończył przejazdu.

Michał Nowaczyk zajął 21. miejsce. Eliminacji nie przebrnęły też Maria Bukowska-Chyc (19.), Weronika Dawidek (20.) i Olimpia Kwiatkowska (29.).

Kwiatkowski daleko

Bagozza pokonał w finale lidera klasyfikacji generalnej PŚ Austriaka Benjamina Karla o 0,43 s. Obmann uplasował się na trzeciej pozycji, po wygranej w "małym finale" z Włochem Rolandem Fischnallerem o 0,1 s.
Karl zgromadził do tej pory 440 pkt, a zajmujący 13. lokatę Kwiatkowski 104.
W finale kobiet Schoeffmann okazała się natomiast lepsza od Czeszki Zuzany Maderovej, która nie ukończyła przejazdu. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Eeisa Caffont. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała Niemka Ramona Hofmeister, która w sobotę zakończyła zmagania w eliminacjach.