Kwiatkowski znów daleko. Zawody w Rogli dla Austriaka

Akt. 25/01/2024, 16:42 GMT+1

Austriak Benjamin Karl wygrał zaliczane do snowboardowego Pucharu Świata zawody w gigancie równoległym w Rogli. Na 1/8 finału zawody zakończył Oskar Kwiatkowski. Aktualny mistrz świata w tej konkurencji przegrał z Włochem Mirko Felicettim. Ostatecznie Polak został sklasyfikowany na 11. miejscu.

Kwiatkowski odpadł w 1/8 giganta równoległego w Rogli

Prowadzący w klasyfikacji pucharowej 38-letni Karl pokonał w finale rok młodszego Włocha Aarona Marcha. To kolejne, trzecie już z rzędu zwycięstwo doświadczonego Austriaka w pucharowym gigancie równoległym. Trzecie miejsce zajął pogromca Kwiatkowskiego - Mirko Felicetti.

Karl wygrał snowboardowy gigant równoległy w Rogli

Drugi z polskich snowboardzistów Michał Nowaczyk sklasyfikowany został na 23. pozycji.

Polki bez kwalifikacji

W finałowym pojedynku kobiet triumfowała Tsubaki Miki, która pokonała Holenderkę Michelle Dekker. Wyprzedziła rywalkę o 0,03 s. Trzecie miejsce zajęła Austriaczka Sabine Schoeffmann, wygrywając w małym finale z liderką klasyfikacji PŚ Niemką Ramoną Theresią Hofmeister.
Polki nie przebrnęły kwalifikacji. Maria Bukowska-Chyc sklasyfikowana została na 20., a Olimpia Kwiatkowska na 22. miejscu.