Snooker. Mistrzostwa świata 2023. Mark Allen - Jak Jones: wynik i relacja z meczu 1/4 finału

26/04/2023, 16:40 GMT+2

Mark Allen jako pierwszy awansował do półfinału tegorocznych mistrzostw świata w snookerze. W środę zawodnik z Irlandii Północnej, po emocjonującej walce, pokonał Walijczyka Jaka Jonesa 13:10. Transmisje z turnieju na antenach Eurosportu oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.

Allen pokonał Binghama w 1/8 finału mistrzostw świata

- Przyjechałem tutaj w dobrej formie, a w przeszłości nie zawsze tak było. W tym roku nie liczę jedynie na ćwierćfinał. Jestem tu po to, by wygrać cały turniej - tak mówił Allen po zwycięstwie w 1/8 finału przeciwko Anglikowi Stuartowi Binghamowi (13:4).
Odważne zapowiedzi Irlandczyka z Północy nie były bezpodstawne, bo 37-latek potwierdził wysoką formę w starciu kolejnej rundy z Jonesem.
Choć trzeba przyznać, że triumf nie przyszedł mu z łatwością, bo zarówno po pierwszej, jak i drugiej sesji pojedynku na tablicy wyników utrzymywał się remis.

Cel Allena pozostaje niezmienny

W trzeciej części niżej notowany Walijczyk wyszedł nawet na prowadzenie 9:8, ale, jak się później okazało, końcowe minuty należały już w zupełności do Allena. Od stanu 10:10 gracz urodzony w Belfaście wygrał trzy kolejne partie i zameldował się w pierwszym półfinale w Crucible Theatre od 2009 roku.
- Zamierzam cieszyć się każdą minutą gry. Mały cel, jakim był awans do półfinału, zrealizowałem. Drugim, większym, jest podniesienie trofeum w poniedziałkowy wieczór. Dziś będę odpoczywał, ale jutro będę już gotowy na kolejny mecz - przyznał.
W półfinale rywalem Allena będzie lepszy z pary John Higgins - Mark Selby. Po pierwszej sesji tego starcia jest remis 4:4. W innych meczach - już po dwóch rozegranych sesjach - Ronnie O'Sullivan prowadzi z Lucą Brecelem 10:6, a Si Jiahui remisuje z Anthonym McGillem 8:8.