Legenda się nie zatrzymuje. Jubileuszowy tytuł O'Sullivana

Akt. 04/12/2023, 11:32 GMT+1

Ronnie O'Sullivan po raz ósmy wygrał snookerowy turniej UK Championship. W finale siedmiokrotny mistrz świata pokonał Chińczyka Dinga Junhuia 10:7, notując tym samym 40. triumf rankingowy w karierze.

Ronnie O'Sullivan wygrał UK Championship 2023

Po pierwszej sesji angielsko-chińskiego starcia trudno było wskazać wyraźnego faworyta.
Choć O'Sullivan wygrał pierwsze trzy partie, w każdej zaliczając minimum 70-punktowego brejka, to na przerwę snookerzyści schodzili już przy wyniku remisowym (4:4).

30 lat na szczycie

W wieczornej sesji sytuacja do złudzenia przypominała to, co działo się kilka godzin wcześniej. Dzięki dobremu otwarciu po kilkudziesięciu minutach lider światowego rankingu prowadził 7:5.

Wysoki brejk O'Sullivana w 11. frejmie finału UK Championship

Junhui nie chciał jednak pozostać dłużny bardziej doświadczonemu rywalowi, a 104-punktowe podejście we frejmie numer 14 przyniosło kolejny remis w tym spotkaniu (7:7).
Końcówka należała już do Anglika. "The Rocket" wygrał wszystkie następne partie, a w ostatniej przypieczętował triumf efektownym, 129-punktowym brejkiem (10:7).

- Nie grałem idealnie, ale całkiem nieźle. Byłem skupiony na tym, aby osiągnąć cel - przyznał siedmiokrotny mistrz świata w rozmowie z brytyjskim Eurosportem.

Ronnie O'Sullivan po zwycięstwie w finale UK Championship

O'Sullivan został tym samym najstarszym zwycięzcą UK Championship w historii, sięgając po trofeum na dwa dni przed 48. urodzinami.
Gracz z Wordsley to również najmłodszy triumfator tych zawodów. Pierwszy tytuł święcił bowiem w 1993 roku, nie będąc wówczas jeszcze nawet pełnoletnim.