Rewelacyjny 17-latek wiwatowany jak gwiazda

08/12/2023, 06:56 GMT+1

Stan Moody znów zachwyca podczas snookerowego turnieju Shoot Out. W pierwszej rundzie ekspresowych zawodów 17-letni zawodnik pokonał Rory'ego McLeoda, a publiczność zgromadzoną w hali w Swansea doprowadził do wrzenia.

Świetna gra 17-letniego Moody'ego i awans do 2. rundy Shoot Out

Turniej Shoot Out to wyjątkowa impreza w snookerowym kalendarzu. Kibice mogą bez przerwy głośno dopingować zawodników, a mecze rozgrywane są w luźnej atmosferze i trwają jedynie 10 minut.
W 2022 roku piętnastoletni wówczas Stan Moody z anonimowego snookerzysty stał się najpopularniejszym graczem imprezy rozgrywanej w Leicester.

Stan Moody in action at the Six Red World Championship (WST)

Obecna edycja zawodów odbywa się w Swansea, a 17-letni Moody nie przestaje zadziwiać i rozgrzewać publiczność.

Mistrzowska forma

Moody zakłada sobie wygranie więcej niż Ronnie O'Sullivan i nie jest to niemożliwe.
Mistrz świata juniorów w pierwszej rundzie trafił na McLeoda. 52-latek okazał się tylko tłem dla młodego zawodnika.
Moody błyskawicznie objął prowadzenie 6-0, następnie dobrze prowadził grę, kontrolując białą bilę i upływający czas. Zrobiło się 29-7.
Później nastolatek wykorzystał dwie wpadki doświadczonego snookerzysty, które dały mu osiem nieprawdopodobnych punktów.
Ostatecznie Moody, ku uciesze kibiców, wygrał 43-14 i awansował do drugiej rundy turnieju.