Snooker. Neil Robertson - John Higgins: finał, wynik i relacja - English Open

08/11/2021, 07:26 GMT+1

Neil Robertson wygrał w niedzielę turniej English Open. W finale australijski snookerzysta pokonał 9:8 Johna Higginsa. Przed rokiem lepszy od niego w spotkaniu o tytuł był Judd Trump.

Neil Robertson wygral turniej English Open

linkPo pierwszej sesji finału Robertson prowadził 5:3 i nie zamierzał wypuścić szansy i dać się dogonić Higginsowi.
Zajmujący czwartą pozycję w światowym rankingu Australijczyk musiał następnie pokonać kilka słabszych momentów gry i błysków doświadczonego angielskiego zawodnika.
W dramatycznym finale presja nie zjadła Robertsona, który odnalazł płynność w grze w końcówce i ostatecznie pokonał Higginsa w decydującym frejmie 9:8, zapewniając sobie 21. tytuł rankingowy, po raz pierwszy sięgając po trofeum Steve'a Davisa.
W ubiegłym roku australijski snookerzysta przeżył rozczarowanie, przegrywając w finale imprezy również w decydującej partii.
Z kolei Higgins w niedzielę znów poczuł gorycz porażki. Choć prowadził w finale 8:6, nie utrzymał zaliczki. Trzy tygodnie wcześniej, w finale Northern Ireland Open, nie dał rady Markowi Allenowi.
Autor: fira / Źródło: eurosport.pl