Dzień rekordów w Scottish Open. O'Sullivan ekspresem w drugiej rundzie

08/12/2021, 09:00 GMT+1

Tylko 37 minut potrzebował Ronnie O'Sullivan do wyeliminowania Michaela Georgiou w meczu 1. rundy Scottish Open. W innym spotkaniu Jimmy Robertson pobił dotychczasowy rekord liczby punktów zdobytych w jednym frejmie. W 4. partii meczu z Lee Walkerem zdobył ich aż 178. Transmisje z turnieju w Eurosporcie i w Playerze.

Ronnie O'Sullivan pokonał Michaela Georgiou w zaledwie 37 minut

Ci z fanów snookera, którzy od dłuższego czasu krytykują mecze do czterech wygranych frejmów, dostali we wtorek do ręki nowy oręż.
W 1. rundzie odbywającego się w walijskim Llandudno Scottish Open, O'Sullivan rozprawił się z Georgiou w niewiele ponad pół godziny, pozwalając 33-letniemu amatorowi na zdobycie w całym pojedynku zaledwie trzech punktów.
- Wszedłem w fajny rytm - powiedział sześciokrotny mistrz świata. - To dla mnie jak wakacje. Kiedy tu jestem, trenuję dwa razy dziennie. Rano biegam, po południu idę na siłownię. Snooker jest tu trochę bonusem - dodał.
- Oczywiście traktuję to poważnie - zastrzegł. - Życie jednak jest najważniejsze i dopóki dobrze się bawię, nie mam nic przeciwko poświęceniu kilku godzin na trening i zrobieniu tego, co mam do wykonania.

Specjalista od ekspresowych meczów

Rozgrywanie rekordowo szybkich spotkań nie jest dla "Rakiety" niczym nowym. Po części temu właśnie zawdzięcza swój pseudonim.
W sierpniu 2020 roku podczas mistrzostw świata pokonał Thepchaiyę Un-Nooha 10:1 w zaledwie 108 minut, ustanawiając rekord Crucible Theatre w meczach do dziesięciu wygranych frejmów. Do O'Sullivana należy również rekord w spotkaniach w formule "najlepszy z 25". Do pokonania Tony'ego Drago w 1996 roku potrzebował tylko 167 minut.

178 punktów Robertsona

Niezwykłego wyczynu w Venue Cymru dokonał również we wtorek Robertson. W wygranym przez 35-letniego Anglika 4:1 meczu z Walkerem wykorzystał wart 44 punkty faul rywala w piątym frejmie. Zdobył 133-punktowego brejka i ukończył całą partię z dorobkiem 178 punktów.
Pobił tym samym 22-letni rekord, ustanowiony w Crucible Theatre przez Dominica Dale'a. W 1. rundzie mistrzostw świata w 1999 roku Dale zdobył w meczu z Nigelem Bondem 167 punktów. Przegrał jednak wówczas cały mecz 6:10.
Autor: macz / Źródło: Eurosport.pl, Eurosport.co.uk