Shoot Out 2023. Riley Powell - Kyren Wilson: wyniki i relacja z czwartkowych meczów 1. rundy - Snooker

26/01/2023, 16:09 GMT+1

Niesamowite sceny podczas snookerowego turnieju Shoot Out w Leicester. W czwartek 14-letni Riley Powell nie tylko pokonał ósmego w rankingu Kyrena Wilsona 41:31, ale również przebił osiągnięcie Vladislava Gradinariego z poprzedniego dnia, stając się najmłodszym zawodnikiem z triumfem w telewizyjnym spotkaniu imprezy rankingowej.

14 lat i 102 dni. Tyle w momencie środowego, niespodziewanego zwycięstwa z Ng On Yee miał Gradinari. Wydawało się, że ten wynik długo będzie nie do pobicia, zwłaszcza że był nowym rekordem pod względem wieku triumfatora spotkania w turnieju rankingowym.

"Widzimy, jak się trzęsie, ale mimo wszystko trafia"

Jak się okazało, to osiągnięcie przetrwało niespełna 24 godziny. Wygraną w starciu z ósmym na światowej liście Wilsonem odniósł bowiem snookerzysta urodzony 27 sierpnia 2008 roku, a więc 49 dni młodszy od Mołdawianina.
Powell długo przegrywał z bardziej utytułowanym rywalem, ale w kluczowym momencie Anglik popełnił poważny błąd, wbijając do kieszeni białą bilę. Młody gracz wykorzystał to bezlitośnie, sukcesywnie dokładając punkty na swoje konto i finalnie triumfując 41:31.
- Na zbliżeniu widzimy, jak się trzęsie, ale mimo wszystko trafia - zauważył komentujący na antenie Eurosportu Przemek Kruk.
- Historia dzieje się na naszych oczach. To stało się faktem - dodał.

Shoot Out 2023. Jakie są zasady turnieju?

Shoot Out to jedyny taki turniej w kalendarzu snookerowym. Od pozostałych imprez różni go mniej formalny strój zawodników, żywiołowy doping kibiców, a także presja czasu, jaka ciąży na uczestnikach.
Gra składa się bowiem tylko z jednego frejma, na którego rozegranie jest 10 minut. W pierwszej połowie pojedynku gracze mają na zagranie 15, a w drugiej części zaledwie 10 sekund. W zawodach bierze udział aż 128 snookerzystów, a impreza zakończy się w sobotę 28 stycznia.
Michael Georgiou 75:1 Tian Pengfei
Matthew Stevens 49:54 Dominic Dale (Dale wygrał po dogrywce, w podstawowym czasie było 49:49)
John Astley 36:32 Pang Junxu
Peter Lines 13:34 Julien Leclerq
David Grace 37:11 Lyu Haotian
Mark King 17:29 Jak Jones