Ronnie O'Sullivan nie zagra w European Masters. Dlaczego? - Snooker

11/08/2022, 12:14 GMT+2

Ronnie O'Sullivan zrezygnował z udziału w turnieju European Masters (16-21 sierpnia). W drugiej imprezie rankingowej tego sezonu - oprócz Anglika - zabraknie także mistrza świata z 2010 roku Australijczyka Neila Robertsona.

European Masters to drugi turniej rankingowy w 2022 roku. Pierwszy - rozgrywany pod koniec lipca w Leicester Championship League - wygrał Belg Luca Brecel, który w finale pokonał Chińczyka Lu Ninga 3:1.

O'Sullivan nie zagra w Furth

Na kilka dni przed startem imprezy w niemieckim Furth, z udziału wycofał się O'Sullivan. Finalista poprzedniej edycji zrezygnował z "powodów medycznych", a szczegółowej przyczyny nie podano do publicznej wiadomości.
W pierwszej rundzie eliminacji aktualny mistrz świata miał zmierzyć z rodakiem Seanem O'Sullivanem. Miejsce 46-latka w drabince zajął Luke Simmonds.

W imprezie zabraknie także czwartego zawodnika światowego rankingu.
- Chcę bardziej skupić się na rodzinie, więc nie muszę grać w każdym turnieju - powiedział Robertson cytowany przez brytyjski Eurosport.
Turniej European Masters zostanie rozegrany w dniach 16-21 sierpnia. Transmisje na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze.
Autor: rozniat/po / Źródło: Eurosport.pl, Eurosport.co.uk